FUTBOL

BASKETBOL

GOLF

TENİS

HENTBOL

PLAJ VOLEYBOLU

VOLEYBOL

OKÇULUK

OLİMPİK

YÜZME

BİNİCİLİK

"Dünyanın en iyi konaklama tesislerine sahibiz"

Türk turizmi son yıllarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde ve özel müteşebbislerin de önemli girişimleri ile dünya turizminde söz sahibi olmayı başardı. İyi ve hızlı bir ivme yakalayarak, dünya turizminde ilk 10 ülke içine girmesinde hiç şüphesiz ki otel yatırımcılarının da çok büyük bir emeği bulunmaktadır.

 

Türk misafirperverliğini turizme adapte eden Türkiye, hizmet kalitesi ile de rakiplerine oranla bir adım öne çıkmıştır. Dünya standartlarının üzerindeki otelleri ile dünya turizminde söz sahibi haline gelen ülkemiz, bu gelişimini ilerleyen yıllarda da devam ettirecektir. Uluslararası başarılarıyla göz dolduran sporcuları ve ev sahipliği yaptığı uluslararası spor organizasyonlarındaki başarısıyla takdir toplayan Türkiye, son 10 yılda 100’den fazla uluslararası spor organizasyonuna da ev sahipliği yapmıştır.

 

Dünyanın en iyi konaklama tesislerine, uygun bir iklime ve spor alt yapısı olarak her geçen gün gelişen bir yapıya sahip olan Türkiye, spor turizmindeki büyümesini de hızla sürdürmektedir. Bu bağlamda spor turizmi ülkemiz için oldukça büyük öneme sahiptir. Spor takımlarına sunduğu konaklama imkanlarının yanı sıra kamp imkanları ve spor sahalarıyla da ön plana çıkan ülkemiz, dünyanın birçok spor takımına da ev sahipliği yapmıştır. Futbol ve golf tesislerinin yanı sıra bisiklet parkurlarıyla da göz dolduran Türkiye, her yıl yaptığı başarılı organizasyonlarla adını zirveye taşımaya devam edecektir. Mevcut çeşitliliği daha da arttırmak ise yakın zamandaki hedeflerimiz arasında yer almakta ve bu anlamdaki önceliğimizi oluşturmaktadır.

 

Unutmayın ki medeniyetler beşiği olan ülkemiz de aynı anda 4 mevsimi yaşayıp, doğal güzelliklerin tadını çıkarabilirken, spor faaliyetlerinizi de yerine getirebilirsiniz.

 

Osman AYIK

TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı