FUTBOL

BASKETBOL

GOLF

TENİS

HENTBOL

PLAJ VOLEYBOLU

VOLEYBOL

OKÇULUK

OLİMPİK

YÜZME

BİNİCİLİK

Tenis Garanti Altında...

Son yıllarda tenise büyük yatırım yapan ve ciddi katkıda bulunan Garanti Koza’nın 2. kez düzenlediği 2014 WTA Sofya Şampiyonlar Turnuvası’nı Alman Petkoviç kazandı. Garanti Koza yetkilileri tenise olan yatırımların devam edeceğini belirtti.

 

1948 yılından beri inşaat müteahhitliği ve gayrimenkul geliştirme alanında faaliyet gösteren Garanti Koza’nın tenise olan ilgisi ve desteği 2014 WTA Sofya Şampiyonlar Turnuvası’nda da devam etti.

 

Sofya’da Grand Kanyon Projesi inşaatına başlayan Garanti Koza, turnuvaya bu yıl da sponsor olarak markasına büyük bir sinerji katarken, Bulgaristan’da ilklerin öncüsü olmanın da gururunu yaşıyor. 2014 yılında kapılarını TEB BNP Paribas İstanbul Cup WTA Turnuvası’na açan Koza Wos ile tenise ciddi katkıda bulunan Garanti Koza, 63 kortlu dünyanın en büyük tenis akademisi ve 8.000 kişilik dev arenası ile Türkiye’de tenisin daha iyi yerlere gelmesinde başrolü oynayacağını gösterirken, Garanti Koza Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Baykal, 2014 WTA Sofya ile ilgili olarak “Böylesi önemli bir turnuvaya isim sponsoru olarak verdiğimiz destek, bizleri çok heyecanlandırdı. Sponsorluğunu üstlendiğimiz ikinci yılımız ve turnuva geçen yıl verdiğimiz destekle birlikte çok daha fazla önem kazandı” ifadelerini kullandı.

 

Kupa Plevneliev’den

 

Turnuvayı finalde İtalyan rakibi Flavia Panetta’yı 2-1 mağlup eden Bosna Hersek doğumlu Alman sporcu Andrea Petkovic kazandı. Arena Armeetz Spor Salonu’ndaki 750 bin dolar ödüllü turnuvada Petkovic, iki saatten fazla süren maçta, 1-6, 6-4 ve 6-3’lük setlerle rakibine üstünlük sağladı.

 

Petkovic’in kupasını, Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev verdi. Turnuva sponsorlarından Türk Hava Yolları’nın Bulgaristan müdürü Cenk Öcal da uzak destinasyonlu 5 açık bilet hediye etti. İkinci Flavia Panetta da kupasını, ana sponsor Garanti Koza’nın yönetim kurulu üyesi Serhan Baykal’dan aldı.

 

Yıldız adayları Sofya’da

 

Akademisine kayıtlı Türkiye’nin yıldız oyuncularını da Sofya Turnuvası’nda misafir eden Garanti Koza yetkilileri yatırımlarının bu yönde devam edeceğini ve tenise olan desteklerinin yeni projelerle süreceğinin altını çizdiler. ABD Açık’ta genç çiftlerle şampiyon olan İpek Soylu, yine Türk tenisinin gelecek vaadeden yeni isimleri; Müge Topsel ve Ayla Aksu, Sofya’daki final öncesi Arena Armeetz Spor Salonu’nda bir gösteri maçı yaptılar, basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.