FUTBOL

BASKETBOL

GOLF

TENİS

HENTBOL

PLAJ VOLEYBOLU

VOLEYBOL

OKÇULUK

OLİMPİK

YÜZME

BİNİCİLİK

Yıldız futbolcular golf için Belek'e gelecek.

Shearer, David Platt, Dwight Yorke gibi efsane futbolcular ile amatör golfçüleri karşı karşıya getirecek “The Signature Event Turnuvası” Türkiye’nin en iyi golf sahalarına sahip olan Gloria Hotels & Resorts’te 11 – 18 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Bir dönemin ünlü futbol yıldızları 11-18 Kasım tarihlerinde “The Signature” adı verilen turnuvada Antalya Gloria Otelleri’nin golf sahalarında kozlarını paylaşacaklar. Futbol oynadıkları dönemlerde efsane olan eski futbolculardan Alan Shearer, Andriy Shevchenko, David Seaman, Peter Schmeichel, Andy Cole, Les Ferdinand, John Jensen, Dwight Yorke ve Robbie Savage, Matrix Travel ve David Platt’ın yaptığı organizasyonda Antalya, Belek’te golf oynanacaklar.

 

11-18 Kasım 2014 tarihleri arasında Antalya’da Belek’te Gloria Otelleri’nde konaklayacak ve yine Gloria Golf sahasında yapılacak “The Signature” adı verilen turnuvada eskinin futbolcuları şimdinin golfçüleri hünerlerini sergileyecekler. Golf Federasyonu Başkanı olduğu günden beri yaptığı organizasyonla Türkiye’yi adeta golfün merkezi haline getiren ve Türkiye’nin tanıtımına büyük katkı sağlayan, Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu turnuvanın da çok önemli bir organizasyon olduğunu belirterek; Gloria Otelleri’ne ve Organizasyonu yapan Matrix Travel’e teşekkür etti.

 

Gloria Otelleri ve Golf Kulübü’nün sahibi Nuri Özaltın ise yaptığı açıklama, “Otellerimizle ve golf sahamızla turnuva için hazırız. Birçok turnuvaya ev sahipliği yaptık. Otellerimiz kalitesi Avrupa’da çok iyi biliniyor. Otelimiz birçok ödül almış ve mimarisiyle adından söz ettiriyor. Golf sahamız için de golf sporuyla ilgilenenler bilirler, sahamız dünya standartlarında bir saha” diyerek turnuva için hazır olduklarını ifade etti.

 

Antalya’ya gelecek efsaneler arasında Galatasaray’ın UEFA Kupası kazandığı final maçında Arsenal kalesini koruyan ve 75 kez İngiliz Milli Takımı’nın kalesini koruyan David Seaman’dan, yine Arif Erdem’den yediği golle 40 yıl sonra Galatasaray’a yenilen Manchester United’in o dönem kalesini koruyan Peter Schmeichel. Bir dönem Beşiktaş forması giyen Les Ferdinand ve Emre Belözoğlu’nun takım arkadaşı Manchester City’nin ünlü golcü Alan Shearer, Milan’ın dünyaca ünlü Ukraynalı golcüsü Shevchenko golf sporuyla yakından ilgileniyor.

 

Antalya’ya gelecek efsane futbolcuları şöyle: David Andrew Seaman, Alan Shearer, Andriy Shevchenko, Peter Schmeichel, Andrew Alexander Cole, Les Ferdinand, David Andrew Platt, Robert William “Robbie” Savage, Dwight Eversley Yorke, John Jensen.